Dlaczego warto odbyć kurs pierwszej pomocy?

Wyobraź sobie, że niespodziewanie jesteś świadkiem sytuacji, w której ktoś na ulicy upada i potrzebna jest mu jak najszybsza pomoc. Co wtedy robisz? Przystępujesz do działania, czy pozostajesz obserwatorem? Udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej może uratować ludzkie życie, jednak aby tak się stało, musi być zrobione prawidłowo.

Zwiększenie pewności siebie

Wiele osób wprost przyznaje, że bałoby się udzielić komuś pierwszej pomocy. W obawie przed wyrządzeniem szkody lub krzywdy drugiej osobie zrezygnowaliby z wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. To błąd, ponieważ nawet rozerwane ubranie, czy złamane żebro nie ma znaczenia, jeśli można tym sposobem uratować komuś życie. Kurs pierwszej pomocy może pomóc pokonać strach osobom, które nie czują się pewne swoich umiejętności. Dzięki temu szybciej i sprawniej wykonają podstawowe czynności do czasu przyjazdu karetki.

Zwiększenie kwalifikacji zawodowych

Odbyty kurs pierwszej pomocy przedmedycznej może przydać się szczególnie osobom, które chcą rozpocząć pracę na przykład jako opiekunki lub opiekunowie dzieci, osób starszych lub niepełnosprawnych. Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy powinni  posiadać także rodzice oraz najbliższe osoby podopiecznego. Dodatkowo takie kwalifikacje powinny mieć wszystkie osoby, które pracują na przykład w dziale obsługi klienta i mają z nim bezpośredni kontakt. Dobrze wykwalifikowany pracownik to taki, który pomoże również w sytuacji zagrażającej życiu klienta.

Organizowane przez nas kursy pierwszej pomocy przedmedycznej obejmują wykłady oraz praktyczne zadania, dzięki którym każdy uczestnik zdobędzie niezbędną i fachową wiedzę do tego, aby prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową. Jest to wiedza ratująca życie, dlatego warto ją posiadać, bo nigdy nie wiemy, kiedy może nam się przydać.

Start typing and press Enter to search

cena kursu zawodowego