Podsumowanie Olimpiady w okręgu bialskopodlaskim

W dniu 3 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej odbyły się eliminacje okręgowe Bloku B Wynalazczość oraz podsumowanie Olimpiady w okręgu bialskopodlaskim. W uroczystości wzięli udział uczestnicy oraz z opiekunami oraz przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Lublinie – Delegatura w Białej Podlaskiej (Patronat Honorowy).

Pierwsza część eliminacji składała się z testu, zadań opisowych z zakresu wiedzy o ochronie własności przemysłowej. W części ustnej uczestnicy udzielali odpowiedzi na wylosowane pytania. Trzech najlepszych uczniów weźmie udział w finale ogólnopolskim. Obędzie się on w dniach 31.05.19 – 2.06.19 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Koszalinie.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Białej Podlaskiej, na drugim miejscu Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim. Trzecie miejsce zaś zajęła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej.

W klasyfikacji indywidualnie Tytuł Laureata zdobyły przedstawicielski Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Białej Podlaskiej. Najlepsza trójka weźmie udział w Finale Ogólnopolskim.

Nagrody ufundowali członkowie Klastra: Wolco Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Remontu i Montażu Urządzeń Energetycznych Energoserwis S.A., Zakład Narzędzi Diamentowych i Spiekanych Pyrzyna Czesław.

Zdjęcia z uroczystości znajdują się na fb – link

 

Start typing and press Enter to search

kursy w Lublinie_www.wktir.pl